Soome politsei juht Seppo Kolehmainen tunnistas, et viimasel ajal on avalikes kohtades üha rohkem esinenud naiste seksuaalset ahistamist. Ta on nähtuse leviku pärast mures, sest viimasel ajal esineb sellist käitumist juba ka päevasel ajal, näiteks tipptunnil ühistranspordis.

Politsei sai sel nädalal valmis raporti, mis käsitles aastavahetuse sündmusi Helsingis. Politseile on praeguseks tehtud kokku 15 kuriteoavaldust, millest üks puudutab vägistamist, kaks vägistamiskatseid ning 12 juhtumi puhul on tegu seksuaalse ahistamisega. Suurem osa juhtumitest leidis aset avalikus kohas. Kahtlustatavateks on välismaalased ning nende seas on ka varjupaigataotlejaid.

“Selline arusaam meil Helsingi politsei raporti põhjal on, et sellist seksuaalset ahistamist on juurde tekkinud. Selle raporti põhjal me ei saa küll ettekujutust selle nähtuse kogu ulatusest, kuid tegemist on äärmiselt taunitava kuriteoliigiga,” rääkis politseijuht Kolehmainen Yle uudistele.

Seni on varjupaigataotlejatega seotud juhtumid leidnud aset pimedal ajal restoranides või kõrtsides või nende lähistel. Viimasel ajal on aga ette tulnud juhtumeid, kui seksuaalset ahistamist on toimunud päevasel ajal ka Helsingi bussides.

Politsei on sellest teadlik, kinnitas Kolehmainen ja lubas, et võimudel on kavas sellise käitumise vastu tõhusamalt tegutsema hakata ning suurendada politsei kohalolekut avalikes kohtades või avalike sündmuste ajal.

“Olgu suvi või talv, öö või päev, on politsei ülesandeks sellist kuritegevust ennetada. Mee teeme kõik, et selliseid kuritegusid ei juhtuks,” nentis Kolehmainen.

Allikas: ERR

http://uudised.err.ee/v/valismaa/7ffba932-ec62-4ec9-9e44-caaa65491ba2/soome-politsei-juht-seksuaalse-ahistamise-juhtumite-arv-kasvab-ja-neid-esineb-juba-ka-paevasel-ajal#.VqHhjwsxnQg.facebook