Tallinnas käesoleva aasta 29.juulil asutatud Sihtasutus Euroopa Rahvusrinne on juriidiline isik, mille eesmärgiks on koguda rahalisi ja muid materiaalseid vahendeid, et teavitada inimesi massilise immigratsiooniga seotud tagamaadest ja ohtudest, massiürituste läbiviimiseks ning massiimmigratsiooni tõkestamise küsimuses referendumi läbiviimise nõudmiseks.
Peale 14.oktoober toimunud immigratsiooni vastast meeleavaldust, ei pidanud president T.H.Ilves paljuks Riigikogu väliskomisjoni kuuldes sarjata muuhulgas ka sihtasutust Euroopa Rahvusrinne. Presidendi arvates teeb nimetatud Sihtasutus koostööd mitmete natsiparteidega ja saab oma rahastuse Vene Föderatsioonilt.
Sihtasutuse Euroopa Rahvusrinne juhatuse esimees Silver Kuusik lükkab sellised väited kategooriliselt ümber ja kinnitab, et on äärmiselt alatu süüdistada mingisuguseski idarahastuses organisatsiooni, mille kogu fond koguneb Eestis elavate eraisikute annetustest. „Annetuste suurus jääb vahemikku 1 euro kuni 260 eurot. President solvas oma kontrollimata väitega tegelikult kõiki neid inimesi, kes oma kesise sissetuleku kõrvalt on fondi annetuse teinud“ sõnas Kuusik.
Rahvaalgatuse korras 14 oktoobril Toompeal toimunud meeleavaldus ühendas väga erinevaid ühiskondlikke liikumisi ja erakondi nagu RÜE, EKRE ja Vabaerakond jt. Kogu ürituse eelarve oli pisut suurem kui hr. Presidendi ühe kuu palk.
Silver Kuusik kinnitas, et juhul kui keegi sõltumata oma ametipositsioonist tahab tutvuda SA rahastusega saab seda teha. Samas väljendas Kuusik veendumust, et sellise laimu jätkumisel, tuleb tal SA esimehena pöörduda kohtusse oma õiguste nõudmiseks.
Sihtasutusele saab teha annetusi SEB pangas, a/a EE181010220244911220
Sihtasutuse juhatuse nimel
Silver Kuusik
tel : 524 8456
e- mail : silver.kuusik1983@gmail.com