SA Euroopa Rahvusrinne pressiteade 26.02.2017.

Kristiina Ojuland Helsingis : ” Rahvusriigid tuleb tagasi võtta! ”

Sihtasutuse Euroopa Rahvusrinne juhatuse liikmed Kristiina Ojuland ja Janno Uus osalesid Helsingis, Soome rahvuslaste poolt korraldatud rahvusvahelisel seminaril, kus peateemaks oli sundimmigratsiooniga kaasnev Euroopa põlisrahvaste õiguste allasurumine, eeskätt sõnavabaduse piiramine ja vihakõne seaduse mõju Soomes.

Janno Uus kommenteeris seminaril arutatut : ” Seminaril kerkis ühise arutelu käigus üles küsimus sellest, et kui  Soome parlamendi liige ütleb, et terroristid on kõik moslemid, saab ta selle eest karistada. Seega saab ta karistada tõe rääkimise eest.”

Kristiina Ojuland esines seminaril ettekandega Euroopa tulevikust. Tema sõnul seisavad sel aastal Euroopal ees suured muutused, EL liikmesriigid peavad koonduma oma rahvuslike huvide kaitseks Brüsseli diktatuuri eest. “Seoses massilise Lähis – Ida ja Aafrika immigrantide lubamisega Euroopasse, on EL  muutunud ohtlikuks impeeriumiks, mis piirab oma kodanike sõnavabadust ja seab ohtu põliseurooplaste turvalisuse, nende keele, kultuuri ja traditsioonide sälimise, ” ütles Ojuland oma ettekandes. Ta kutsus üles Euroopa rahvusriike de- Brüsseliseeruma.

Ojuland ja Uus kohtusid  peale seminari Helsingis raudteejaama juures telkivate soomlastega, kes nõuavad Aafrika ja Lähis – Idast sissetunginud illegaalide väljasaatmist. SA nimel avaldati põhjanaabritele toetust.