Ungari parempoolne peaminister Viktor Orbán nimetas teisipäeval asüülitaotlejate saabumist Euroopasse “mürgiks” ning rõhutas, et tema riik ei vaja mitte ühtegi migranti.

“Ungari ei vaja mitte ühtegi migranti, et majandus toimiks või et rahvastik oleks jätkusuutlik või riigil oleks tulevik,” ütles ta pressikonverentsil Budapestis koos Austria kantsleri Christian Kerniga.

“Sel põhjusel ei ole vajadust ühiseks Euroopa migratsioonipoliitikaks: kes vajab migrante, võtku neid vastu, kuid ärge suruge neid meile peale, me ei vaja neid,” sõnas Orbán.

“Iga migrant kätkeb endas ohtu avalikule julgeolekule ja on terrorioht.”

“Meie jaoks on migratsioon mitte lahendus, vaid probleem… mitte ravim, vaid mürk. Me ei vaja seda ja me ei neela seda,” rõhutas ta.

Orbán on ägedalt vastu Euroopa Liidu plaanile jagada ühendusse saabuvaid migrante kvoodisüsteemi alusel kõigi 28 liikmesriigi vahel.

Ungari on vaidlustanud kava ja korraldab 2. oktoobril referendumi oma osalemisest selles.

Ungari peaminister Viktor Orbán  ütles teisipäeval, et Budapest on valmis vastavalt Euroopa Liidu reeglitele võtma osa migrante Austriast tagasi ning toimetama nad asukohariikidesse, peamiselt Kosovosse ja Albaaniasse.

Peaminister ütles pärast kohtumist Austria kantsleri Christian Kerniga, et Ungaril on olemas kokkulepped ja protseduurid asukohariikide ja riikidega, mille kaudu migrandid bussidega tagasi toimetataks.

APBNS